Povlaková krytina EPDM II.
september 22, 2017
Zelené strechy - ekologická aj ekonomická voľba
Je EPDM ekologický materiál?
august 10, 2018

Výhody plochých striech všeobecne

Plochá strecha - je znovu čoraz populárnejšia

Výhody EPDM a plochých striech všeobecne

 

Prečo plochú strechu a prečo práve z EPDM


 

Dôvodov prečo si vybrať plochú strechu je hneď niekoľko. Či už sa na to pozrieme z ekonomického, ekologického alebo aj z hľadiska pohodlia. Kvalitná plochá strecha musí spĺňať niekoľko faktorov a fólia EPDM vyniká vo všetkých. Tu sú najdôležitejšie faktory, prečo je plochá strecha pre Vás tá pravá a prečo práve fólia EPDM je jej najlepším variantom.

 

Plochá strecha - je znovu čoraz populárnejšia
Ploché strechy sú znovu čoraz populárnejšie.

1. Trvanlivosť a všestrannosť

Ploché strechy sú konštruované tak, aby vydržali celé desaťročia premenlivého počasia a odolali aj nárazom napríklad odlomených častí stromov. Taktiež dokážu spolupracovať s rôznymi zariadeniami, či už sa jedná o vykurovacie alebo klimatizačné zariadenia. V prípade hydroizolačnej fólie EPDM môžeme hovoriť o nadpriemernej výdrži. Fólia taktiež znesie také zariadenia ako napríklad solárne panely a je vhodná aj pre tzv. zelenú strechu.
O jej všestrannosti nemožno tiež pochybovať a viac sa o nej dočítate už onedlho v ďalšom z našich článkov.

2.Ľahká údržba

Údržba plochých striech nie je vôbec náročná. V prvých rokoch používania stačí plochú strechu priebežne kontrolovať, odstraňovať usadené lístie a konáre, poprípade opätovne rozložiť štrk umiestnený na krytine. Fólia EPDM ponúka výhodu najmä vďaka svojej odolnosti, ktorá oddiali
potrebné opravy o celé roky.

3.Energetická náročnosť

Medzi jednu z hlavných výhod plochých striech všeobecne patrí nízka náročnosť na vykurovanie. V prípade, že nepotrebujete nevyhnutne podkrovný priestor, môžete výrazne znížiť spotrebu energie. Aj v tomto smere fólia EPDM vyniká, nakoľko napomáha k špičkovej izolácii a tak znižuje náročnosť, či už energetickú alebo finančnú.

4.Estetická stránka

Moderná architektúra tlačí čoraz viac do popredia práve stavby s plochými strechami a po estetickej stránke sa tieto budovy stávajú čoraz populárnejšími. Stále ale môže niekoho odradzovať čierny povrch fólie EPDM. Ak nie je dostatočnou kompenzáciou ani jeden z vyššie spomenutých benefitov tohto materiálu, je ešte vždy možné na povrch fólie umiestniť štrkový posyp, ktorý estetickú stránku pozdvihne na novú úroveň a určite uspokojí aj tých najnáročnejších. O niečo zložitejším riešením je použitie vegetácie. Tzv. zelená strecha, predstavuje moderný prístup k plochým strechám a okrem estetickej stránky vyniká aj v mnohých ďalších oblastiach. Jej výhody si bližšie predstavíme v jednom z nasledujúcich článkov.

 

Plochá strecha - jedna z jej mnohých podôb
Plochá strecha a jedna z jej mnohých podôb.

Zaujímate sa o plochú strechu, chceli by ste konkrétnu ponuku? Chceli by ste vedieť viac o jej možnostiach? Sme vám k dispozícii.

Kontaktujte nás!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *