Hydroizolácia pomocou EPDM so štrkovým pokrytím
Ako sa starať o plochú strechu
august 15, 2018

Prípadová štúdia – rekonštrukcia terasy

Terasa s pochôdznou vrstvou na hydroizolácii EPDM

Prípadová štúdia – rekonštrukcia terasy


 

Máte problém? Zateká Vám terasa? Je vaša hydroizolácia nefunkčná?
Máme pre Vás riešenie, ktoré odstráni riziká zatekania.

Váš dom. Určite ste už do neho investovali veľké množstvo financií, respektíve energie, a preto by mali všetky jeho časti a aspekty napĺňať vaše predstavy. Je to predsa len miesto, kde trávite väčšinu svojho času, miesto kde spíte, oddychujete alebo aj pracujete.

Aj preto vám ponúkame najlepšie dostupné riešenia nielen pre Vašu strechu, ale napríklad aj pre vonkajšiu terasu.

Ako malú ukážku, prečo je naša hydroizolácia EPDM výbornou voľbou, Vám v tejto prípadovej štúdii predstavíme konkrétnu terasu od zákazníka, problémy ktoré vznikli, a naše riešenie.

Vznik problému

Zákazník si na terase zrealizoval tekutú hydroizoláciu a keramickú dlažbu. Táto možnosť sa však ukázala ako nevhodná a nedostatočne kvalitná – došlo k zatekaniu.

Terasa s pochôdznou vrstvou na hydroizolácii EPDM

Posudok odborníka

„V prípade, že sa jedná o tekutú hydroizoláciu, dochádza k problémom a poruchám pomerne často. Existuje niekoľko možných príčin. Izolácia môže mať nedostatočnú hrúbku, môže dôjsť k nesprávnej aplikácii a vrstva je potom nehomogénna, alebo nie je dodržaná doba tuhnutia.“

Prvé riešenie

Po prvotnom nezdare došlo k odstráneniu celej skladby až po železobetónovú dosku. Bola zrealizovaná hydroizolácia z materiálu PVC a ako pochôdzna vrstvu keramická dlažba. Toto riešenie sa však ukázalo ako taktiež nefunkčné, došlo k opätovnému zatekaniu.

Posudok odborníka

„Rovnako ako u tekutej hydroizolácie, aj u materiálu PVC sa vyskytuje niekoľko možných príčin vzniku zatekania. Povrch z PVC tvorí niekoľko navzájom spojených pásov. Je možné, že došlo ku nedodržaniu technológie alebo zlému ukotveniu. Pri tomto materiáli dochádza pomerne rýchlo ku krehnutiu a preto je možné, že za poruchou stojí práve táto skutočnosť.“

Riešenie firmy Athos-syntec / Naše riešenie

Na základe týchto skúseností sme doporučili hydroizoláciu EPDM Carlisle z jedného kusu na celú terasu, ktorá sa celoplošne nalepila na podklad. Na takto pripravenú hydroizoláciu sa naniesla pochôdzna vrstva TOPSTONE.

Druhá rekonštrukcia konečne priniesla funkčné riešenie a k zatekaniu už viac nedochádza. Je tomu tak najmä vďaka skutočnosti, že hydroizolácia je z jedného kusu, oplýva vysokou odolnosťou, a samotná inštalácia bola vykonaná podľa predpisov.

Terasa s hydroizoláciou EPDM

Potýkate sa aj Vy s podobným problémom? Dochádza na vašej terase alebo inej časti domu k zatekaniu? Sme tu pre Vás – okamžite Vám ponúkneme funkčné riešenie, vypracujeme cenovú ponuku na opravu a poradíme, ako ďalej postupovať.

Kontaktujte nás na emailovej adrese: predaj.sk@athos-syntec.com
Alebo cez telefónne číslo: +421 918 895 015

Kontaktujte nás!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *