Athos EPDM

EPDM membrána od amerického výrobcu
Logo spoločnosti Carlisle Syntec Systems zmenšené

Logo spoločnosti Carlisle Syntec Systems zmenšené

home_energy_feature_1

Životnosť viac ako 50 rokov

Výsledky štúdie nemeckého inštitútu SZB umožňujú teoretický predpoklad životnosti strechy s EPDM membránou na viac ako 70. Po zohľadnení rozdielov v materiáloch a výrobných procesoch ako aj rôznych oblastí použitia sa odporúča na území Strednej Európy vychádzať zo životnosti EPDM plochej strechy na úrovni 50 rokov. Viac k štúdii TU:

home_energy_feature_2

Jedinečný pomer ceny a výkonu

Predstavte si, že roky kupujete výrobok, ktorý Vám vydrží 2-3 roky a potom ho buď na chvíľu opravia alebo si kúpite nový. Odrazu Vám niekto ponúkne výrobok s tými istými funkciami o pár percent drahší ale taký, ktorý budete môcť používať 10 rokov!!! To je viac ako trojnásobná doba užívania oproti trocha vyššej cene, ktorú zaplatíte len raz!

home_energy_feature_3

Bez spoja - bez rizika zlyhania

Ak dochádza k zlyhaniu hydroizolácie plochej strechy stáva sa tak práve v mieste spoja. My Vám ponúkame riešenie, pri ktorom máte na streche minimálne (a možno žiadne) množstvo spojov! Ako je to možné? EPDM membrány ATHOS Carlisle sú vyrábané až do rozmeru 15,25 x 30,5 m2 t.j. viac ako 450 m2!!!

Athos EPDM

Povlakové krytiny

EPDM povlakové krytiny sú viac už viac ako pol storočie materiálom prvej voľby pre technológie plochých striech a práve spoločnosť Carlisle určuje štandardy a smer vývoja v tomto odvetví.
Carlisle SynTec dnes ponúka systémovú líniu, ktorá je vykazuje najlepšie parametre z hľadiska výkonnosti, energetickej nenáročnosti, trvácnosti a inovácií. Toto platí pre jej EPDM povlakové krytiny ako aj príslušenstvo a to v celosvetovom merítku.
Nemožno nespomenúť EPDM patentovanú povlakovú krytinu s predinštalovanými spájacím pásom (FAT®) určenú pre silnejší a spoľahlivejší spoj či v brandží jedinečné ohodnotenie ENERGY-STAR® pre membrány EPDM.
Takže, ak hľadáte trvalé a definitívne riešenie pre Vašu izoláciu plochej strechy, terasy, spodnej stavby či jazierka, nenájdete lepšie riešenie, akým je EPDM povlaková krytina CARLISLE s viac ako polstoročnou dokázateľnou históriou založenou na výkone a trvácnosti.

ATHOS EPDM - membrána pre Vašu strechu v jednom kuse!

Asi najväčšou výhodou tohoto riešenia sú obrovské metráže v jednom kuse.Vieme Vám dodať plachtu o rozmere až 15x60 metrov! Bez potreby jediného spoja!
Takáto plachta vykazuje prakticky nulové riziko chyby spoja, keďže žiaden nemá.
Ďaľšou obrovskou výhodou je spôsob spájania a napájania a riešenie detailových prvkov. Systém ATHOS EPDM nepotrebuje k pokádke otvorený plameň či nebodaj špeciálny zvárací stroj. Tým pádom je možné vykonať menšie úpravy aj bez väčšej zručnosti a výraznejšej investície do technologického vybavenia.
Toto riešenie je teda ideálnym napr. pre tesárov a menšie remeselné partie ale vie si s ním poradiť aj zručný domáci kutil. Napr. pre požiadavku zaizolovania plochej či pultovej strechy na drevenom záklope neexistuje jednoduchšie a rýchlejšie riešenie ako riešenie s ATHOS EPDM!
Svoje uplatnenie nájde ako na malých prístreškoch, pergolách, tak aj terasách či strechách rodinných domov. Vzhľadom na maximálne veľkosti metráží je najvhodnejším riešením pre realizáciu veľkých nádrží či jazier.