Zelené strechy - ekologická aj ekonomická voľba
Je EPDM ekologický materiál?
august 10, 2018
Terasa s pochôdznou vrstvou na hydroizolácii EPDM
Prípadová štúdia – rekonštrukcia terasy
august 24, 2018

Ako sa starať o plochú strechu

Hydroizolácia pomocou EPDM so štrkovým pokrytím

Ako sa starať o plochú strechu


 

Jednoduché kroky ako zlepšiť životnosť vašej strechy

Hydroizolačná fólia EPDM ponúka už sama o sebe nadštandardnú životnosť a zabezpečuje tiež prvotriednu hydroizoláciu, ako aj tepelnú izoláciu (o ďalších výhodách EPDM ako aj plochých striech vo všeobecnosti sa dočítate v našom predošlom článku). Nikdy však nie je na škodu ani pravidelné prevádzkovanie údržby tejto fólie.

Hydroizolácia pomocou EPDM so štrkovým pokrytím
Hydroizolácia pomocou EPDM so štrkovým pokrytím

Údržbu doporučujeme zopakovať počas roka v ideálnom prípade aspoň 3-4 krát, všetko však samozrejme záleží aj na počasí v danom období. Dodržiavanie nasledujúcich štyroch bodov predstavuje dobrý predpoklad pre ešte vyššiu životnosť vašej strechy a ich prevedenie nie je nijak náročné.

1. Dôkladná kontrola – dôsledne prevedená kontrola umožňuje predchádzať väčšine závad. K tým môže dochádzať postupným opotrebovaním najmä v oblastiach, ako sú napríklad okraje strechy. Podobne rizikové sú miesta, ktoré sa nachádzajú v blízkosti stromov a počas nepriaznivého počasia môže dochádzať ku kontaktu so strechou.

2. Čistenie – strecha, rovnako ako iné časti domu, by mala byť takisto pravidelne čistená aby tak hydroizolácia EPDM nestratila svoju 100% funkčnosť. Dôležité je najmä zbavovanie sa listov alebo iných častí stromov. Neuškodí ani občasné vyčistenie pomocou vody a vysávača vhodné pre strechy, respektíve outdoorové použitie.

3. Drobné opravy – včasné riešenie malého problému môže ušetriť nemalé finančné prostriedky v prípade, že by problém prerástol do väčších rozmerov. Aj napriek nadštandardnej odolnosti, ktorou plochá strecha s krytinou EPDM oplýva, nie je možné 100-percentne vylúčiť možnosť náhleho poškodenia spôsobeného nepredvídaným externým faktorom.

4. Údržba v rozumnej miere – príliš častá údržba akejkoľvek strechy nie je taktiež vhodná, rovnako ako údržba žiadna. Pozor je dôležité dávať hlavne pri použitých chemikáliách, ktoré sú využívané na čistenie – vždy by sa malo jednať o prostriedok určený práve na čistenie strešných krytín.

Pravidelná údržba fólie EPDM má niekoľko výhod. V porovnaní s riešením dlhodobejšej a najmä náročnejšej opravy strechy, ktorá sa môže pri zanedbaní údržby vyskytnúť, nie je časovo ani finančne náročná. Údržba taktiež prispieva k predĺženiu životnosti a funkčnosti strechy. Predchádza tak nutnosti rekonštrukcie aj po výrazne dlhšom časovom úseku, ako je tomu u iných krytín. Strecha vďaka tomu zostáva v esteticky dobrej kondícii až do konca svojej životnosti.

Ak potrebujete poradiť ako najlepšie udržovať vašu strechu v kondícii, alebo hľadáte vhodnú voľbu pre zastrešenie vašej plochej strechy, neváhajte sa na nás obratiť a napíšte nám:

Kontaktujte nás!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *